KONST / Litografier / Färglitografier 9344163
*
nr 934 4163
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 460-upplaga, motivet: 30x23, motivet: 21x32
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:17:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 16:38:48
1
450 kr
29/12 17:34:14
2
600 kr
30/12 13:03:05
1
600 kr
30/12 13:03:05
2
600 kr (Budbetjänt)
2/1 20:06:07
3
Vinnande bud
2/1 20:50:32
2
900 kr
2/1 20:50:32
3
1.000 kr (Budbetjänt)
2/1 20:50:51
2
1.100 kr
2/1 20:50:51
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
-
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:38
-
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:33
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 934 4163
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 460-upplaga, motivet: 30x23, motivet: 21x32
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 16:38:48 | 1 | 450 kr |
29/12 17:34:14 | 2 | 600 kr |
30/12 13:03:05 | 1 | 600 kr |
30/12 13:03:05 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
2/1 20:06:07 | 3 | Vinnande bud |
2/1 20:50:32 | 2 | 900 kr |
2/1 20:50:32 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
2/1 20:50:51 | 2 | 1.100 kr |
2/1 20:50:51 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20 -
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:38 -
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:33